17 listopada 2017

W dziewiętnastowiecznych ogrodach sztuki

fot. Monika Kozień

Miły mój!
Ledwie przekroczyłam próg domu, ledwie zsunęłam szal z ramion, a już piszę do Ciebie. Obiecałam Ci oddać na papierze wszystkie wrażenia z dnia spędzonego w będzińskim pałacu z przyjaciółmi i tak zrobię.
Żałuję, że nie mogło Cię być wśród nas! Tego dnia pałac wprost tonął w kwiatach! Przyjemnie było spotkać się z dawnymi znajomymi w jego strojnych (jak na dom bogatego pana von Kramsta przystało) lecz przytulnych wnętrzach, a po południu rozłożyć piknik w cieniu wysokich, ogrodowych drzew; tam rozmawiać, spacerować i grać w przeróżne gry na świeżym powietrzu. Niestety podczas jednej z nich ucierpiała nieco moja suknia, ta z jedwabnego muślinu z błękitną szarfą, dlatego szybko wróciłam do cienia. Wiesz, że każda z nas otrzymała ozdoby z kwiatów? Nikt do końca nie wiedział, jak rzecz przypadnie mu w niespodziance, a na mnie czekał lekki, pierzasty wachlarz, który okazał się całkiem miłym zaskoczeniem. Pod koniec dnia, w jednej z sal przygotowano koncert na harfę, którego wysłuchałam z prawdziwą przyjemnością. Gdy ciało, ciasno zasznurowane w sukni spoczywa jak kamienna rzeźba, cudownie jest uwolnić myśli, by płynęły wraz z muzyką - nikt nie wie, dokąd, oprócz Ciebie i mnie...


fot. Monika Kozień

fot. Monika Kozień

fot. Monika Kozień
fot. Monika Kozień

fot. Muzeum Zagłębia w Będzinie
fot. Monika Kozień
fot. Monika Kozień

fot. Monika Kozień

fot. Monika Kozień
fot. Monika Kozień
ENGLISH: The Garden of Arts event was set in a beautiful palace in Będzin. We spent there an entire day picnicking, playing victorian games and just chilling in the pleasant company of friends. Later in the evening there was also an amazing harp concerto, I enjoyed very much. I would like to spend more victorian days like this :)

14 komentarzy:

 1. Ta suknia jest absolutnie przepiękna! A zdjęcia cudowne, rozmarzone, zupełnie jak z tamtych lat...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, a zdjęcia rzeczywiście wyszły genialnie, to była przemiła niespodzianka :)

   Usuń
 2. Świetnie Cię widzieć taką szczęśliwą i roześmianą! Podczas rozrywek w takiej ślicznej sukni to chyba nic nowego;))) pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! No tak, jak są zdjęcia, rzadko się uśmiecham, a tutaj jakoś tak wyszło :D

   Usuń
 3. Pałac będziński jest jednym z piękniejszych jakie widziałam. Twoja suknia jest niesamowita. Pięknie w niej wyglądasz. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! O tak, pałac bardzo mi się podobał, chciałabym tam jeszcze kiedyś wrócić i na spokojnie pooglądać wnętrza :)

   Usuń
 4. wobec Waszych toalet - kreacje harfistki
  oraz niewiasty z pierwszego rzędu z tak
  nieobyczajnie co do wieku odsłoniętymi
  nogami stanowią zaskakujące faux pas ;P

  jakże kojąco móc takie miłosne wyznania
  w obecnej dobie poczytać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak to już bywa z modą ;) Ale za to jak przepięknie harfistka grała! Balsam dla duszy, serio! <3

   Usuń